KOMUNIKAT 1/2025
17.03.2025 GENERALI
Ubezpieczenie e GENERALI od 1 maja 2025 obowiązują nowe stawki składki miesięcznej (podwyżka o 10%) oraz podwyższeniu uległy kwoty sum ubezpieczeniowych za śmierć ubezpieczonego (podwyżka od 5 000 do 10 000 zł) oraz osierocenie dziecka (podwyżka 500 zł).
Formularze należy dostarczyć do właściwej organizacji do 5 kwietnia 2025r w wersji papierowej – podpisanej.
Formularze dostępne w dziale Na życie GENERALI.
KARENCJE
(czasowe ograniczenie odpowiedzialności Towarzystwa)
Karencje nie występują w odniesieniu do zdarzeń będących następstwami nieszczęśliwych wypadków.
Uwaga, 1 maja 2025 roku:
osoby przystępujące do ubezpieczenia obowiązują karencje na ryzyka:
• 6 miesięcy: śmierć Rodziców; śmierć Teściów lub rodziców Partnera
• 9 miesięcy: urodzenie Dziecka; urodzenie Dziecka martwego lub poronienia; zabiegi specjalistyczne: cesarskie cięcie
Pracowników, którzy dokupią Cegiełkę onkologiczną / Cegiełkę kardiologiczną nie obowiązują karencje.
1. Karencje nie dotyczą osób obecnie ubezpieczonych w programie Generali.
2. Osoby przystępujące do ubezpieczenia Generali począwszy od 1.06.2025 r. (wcześniej ubezpieczone w innym programie) obowiązują karencje z poniższego punktu 3 na nowe ryzyka oraz nadwyżki sum ubezpieczenia.
Początek karencji liczony jest od daty rozpoczęcia wcześniejszego ubezpieczenia, pod warunkiem, że poprzednie ubezpieczenie zakończyło się nie później niż 31 dni przed datą przystąpienia do niniejszej umowy. Zapis ten nie dotyczy: urodzenia Dziecka; urodzenia Dziecka martwego lub poronienia; śmierć Rodziców; śmierć Teściów lub rodziców Partnera; operacje chirurgiczne Ubezpieczonego; zabiegi specjalistyczne: cesarskie cięcie.
3. Osoby przystępujące do ubezpieczenia Generali począwszy od 1.06.2025 r. (dotychczas nigdzie nie ubezpieczone) obowiązują karencje na następujące ryzyka:
• 3 miesiące: pobyt Ubezpieczonego w szpitalu; pobyt Ubezpieczonego w szpitalu wskutek zawału serca lub udaru mózgu; ryczałtowe pokrycie kosztów leków zaleconych po pobycie Ubezpieczonego w szpitalu; pobyt Dziecka w szpitalu; poważne zachorowanie Ubezpieczonego – Wariant Rozszerzony; poważne zachorowanie Współmałżonka; poważne zachorowanie Dziecka; operacje chirurgiczne Ubezpieczonego; leczenie specjalistyczne; zabiegi specjalistyczne; rehabilitacja medyczna
• 6 miesięcy: śmierć Ubezpieczonego; śmierć Ubezpieczonego wskutek zawału serca lub udaru mózgu; niezdolność Ubezpieczonego do pracy zarobkowej; trwały uszczerbek na zdrowiu Ubezpieczonego wskutek zawału serca lub udaru mózgu; śmierć Współmałżonka; śmierć Dziecka; osierocenie Dziecka; śmierć Rodziców; śmierć Teściów lub rodziców Partnera
• 9 miesięcy: urodzenie Dziecka; urodzenie Dziecka martwego lub poronienia; zabiegi specjalistyczne: cesarskie cięcie
Zmiana wariantu ubezpieczenia / rezygnacja z ubezpieczenia
Zmiana zakresu ubezpieczenia jest możliwa tylko w rocznicę polisy, tj. 1 maja poprzez formularz online:
1. Wejdź na stronę grupowe.generali.pl i zmień zakres ubezpieczenia.
2. Wprowadź Kod Zmiany dostępny w Prezydium Związku oraz numer certyfikatu (odszukaj SMS z Generali lub skontaktuj się z Generali pod numerem 913 913 913).
W przypadku zmiany zakresu ubezpieczenia obowiązują karencje na nowe ryzyka oraz nadwyżki sum ubezpieczenia. Karencje wynoszą 6 miesięcy na wszystkie ryzyka (oprócz świadczeń wypadkowych) i 9 miesięcy z tytułu urodzenia Dziecka. Decyzję o całkowitej rezygnacji z ubezpieczenia można podjąć w dowolnym momencie, ze skutkiem na pierwszy dzień kolejnego miesiąca.
WAŻNE:
UBEZPIECZENIE OBOWIĄZUJE od 1 dnia kolejnego miesiąca po prawidłowym dostarczeniu oświadczenia i deklaracji (nie dotyczy deklaracji wypełnionych internetowo) do 15 dnia miesiąca poprzedzającego.
Okres zapisów: 16 – 15 dzień każdego miesiąca.
OPIEKUN PROGRAMU
SUPRA BROKERS S.A.
Beata Krysiewicz – tel. 785 833 814
W przypadku przedstawienia propozycji wypłaty odszkodowania lub jego odmowy w ramach opieki nad programem ubezpieczeń, można skorzystać BEZPŁATNIE z pomocy brokera ubezpieczeniowego który, pomoże w napisaniu odwołania, będzie monitorował proces odwoławczy i prowadził negocjacje w celu uzyskania lepszych warunków odszkodowania.